‘TAMİRANE ON ISLAND’ BOZCAADA’DA BAŞLIYOR!

İstanbul’un en sevilen mekanlarından biri olan Tamirane, adanın en güzel zamanlarından birinde, bağ bozumu döneminde Bozcaada’nın Ayazma Koyu’ndaki Tarihi Manastır’ın bahçesine yerleşiyor.

Ayazma Koyu’ndaki Tarihi Manastır’ın bahçesinde asırlık ağaçlar altında, ada kokuları içinde ve epik bir manzaraya karşı kurulacak olan samimi sahnede; 3-4 ve 5 Eylül’de Büyük Ev Ablukada, Lara Di Lara, Ceylan Ertem feat. Cenk Erdoğan, Gaye Su Akyol, Peyk ve Lahza, dinlemeye doyamayacağınız müzikleriyle sahne alıyor. Konserler öncesi ve sonrasında ise müzikler, dj setleriyle müzikolog Murat Meriç, Alican Tezer, Muhsin Akgün ve Özerbey’e emanet.

New York Times gazetesinin 2017 yılında dünya genelinde ziyaret edilmesi gereken 52 yer arasında gösterdiği Bozcaada, denizi, doğası ve samimi atmosferiyle, harika güzellikte! Tamirane, tüm bu güzelliklere sahip olan Bozcaada’ya bu yıl da müzik sefası yapmanız için harika müzisyenlerle dolu, Tamirane On An Island’ı ekledi! Bayram tatilinde nerede olursa ol, 3-4-5 Eylül’de Bozcaada‘ya ve Tamirane On An Island‘a uğramayı unutma! Bayram’da ruhunu, iyi müzik, iyi yemek ve dostça bir ortamda tamir etmek istiyorsan, Tamirane On An Island’daki yerini şimdiden al, etkinliğin biletleri Biletix ve Bozcaada Coffee Shelter’da!

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/129658900/ISTANBUL/tr

 

Program ise şöyle;

 

3 Eylül 2017 

Yıllardır dinlemekten büyük keyif aldığımız alternatif müziğin öncülerinden ve “Don Kafa”, “Halim Yok” gibi şarkıların yaratıcısı Peyk, akustik performanslarıyla ortaya çıkıp elektronik müzikle yoluna devam eden ve sahne performanslarıyla geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan Büyük Ev Ablukada, en sevilen şarkılarından oluşan akustik performansıyla aynı sahneyi paylaşıyor! Konserler öncesinde ve sonrasında ise 45’lik setleriyle nostalji uzmanı Murat Meriç ve Muhsin Akgün’ün setleri var. Kaçmaz!

18:00 – Muhsin Akgün  
20.00 – Peyk
22.00 – Büyük Ev Ablukada (Akustik)
23.30 – Murat Meriç

 

 

4 Eylül 2017

 

Dingin yorumuyla insanın içindeki umudu yeşerten alternatif müziğin en özel isimlerinden Lara Di Lara ve “Develerle Yaşıyorum”, “Biliyorum” gibi nice şarkısını üstü üste defalarca dinleyip, sesine ve kendisine hayran kaldığımız Gaye Su Akyol, peş peşe Tamirane On An Island sahnesinde! Müzik üstadı Alican Tezer ve sonrasında da müzikolog Murat Meriç’in enfes setleri de akşamın eğlence ve keyfini katlıyor!

 

18:00 – Alican Tezer
20.00 – Lara Di Lara
22.00 – Gaye Su Akyol

23.30 – Murat Meriç

 

5 Eylül 2017

‘El Adamı’, ‘Uçurtma’, ‘Efsunlu Dünya’ gibi şarkıları, sesi ve sahnedeki performansıyla gönlümüzde taht kuran Ceylan Ertem feat. Cenk Erdoğan konseri, Tamirane On An Island sahnesinden Bozcaada’nın eşsiz atmosferinde yankılanıyor. Öncesinde, Cenk Erdoğan ve

Mehmet İkiz’in bugüne kadar en iyi müzik projelerinin arasında yer alan ve büyülü bir müzikal çizgiye sahip Lahza Duo, ilham dolu performansı ile sahnede. Konserler öncesi ve sonrasında ise Özerbey ve ‘Turkish Funk’ setleriyle bilinen Murat Meriç ilham seviyesini yükseltiyor.

18:00 – Özerbey
20.00 – Lahza
22.00 – Ceylan Ertem feat. Cenk Erdoğan
23.30 – Murat Meriç

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.