PORTAKALLI REZENE TARİFİ

ONUR BAKİ

Bu hafta, hazırlanışı çok kolay, hızlı ve lezzet olarak harika bir salata tarifi hazırladım sizlere; Portakallı Rezene. Şunu da belirteyim ki Portakallı Rezene hazırlarken bütçenizi de rahat bırakıyoruz:)

Portakallı Rezene‘nin tatlı, tuzlu ve ekşinin muhteşem karışımı ile ağızlarda alışılmadık bir lezzet bırakacağına eminim. Bu lezzeti hazırlamak sadece 15 dakikanızı alacak.

Rezenenizi ince dilimler halinde kesin ve bir kap içinde tuz ile yoğurun. Bu aşamada çok fazla tuz kullanmanıza gerek yok. Yoğurularak zaten rezeneniz tuz sayesinde pişecektir.

Portakalı kavun soyar gibi kabuklarını altından ve üstünden kesin. Kabuklarını bıçak ile soyarken, derince keserek portakal dilimlerinin kabuklarını da kesin. Geriye sadece hem dış, hem iç kabuksuz dilimleri kalsın. Portakalın geriye kalan posasının da suyunu sıkarak portakal dilimlerini bir kenara koyun. Resimde gördüğünüz üzere çeşitlilik için greyfurt ve misket limonu da kullandım.

Portakal suyu, açık renkli balsamik sirkesi ve eğer portakalınız yeteri kadar tatlı değil ise biraz şeker ekleyerek rezenenizi tekrar yoğurun. Karabiber ekleyip tuz oranını ayarladıktan sonra dikkatlice turunçgil dilimlerinizi ezmeden karıştırabilirsiniz.

Gerekli malzemeler ise oldukça az. Bir adet orta boy taze rezene, bir portakal iki kişi için yeterli olacaktır. Tabaklara dağıttıktan sonra ise narlarınızı Portakallı Rezene üzerine serperek süsleyin.

Afiyet olsun.

Henüz yorum yok

Yorumlar kapalı

%d blogcu bunu beğendi: