İstanbul’un en iyi pizzacıları!

Pizza sevmeyen yoktur herhalde. Peki iyi pizza yapan? Çoktur çok! Ama kim neye göre pizza yapıyor? Hangisi gerçek pizza? Sadece malzemeleri bir hamurun üzerine atmakla pizza olmuyor elbette. Araştırdık ve İstanbul’un en iyi pizzacılarını sizin için derledik. Tahmin edersiniz ki, bu pizzacıların kılavuzu İtalya. Bu pizzaların her biri İtalyan adetlerine göre hatta bölgesinin malzemeleriyle hazırlanıyor. İşte İstanbul’un İtalya’yı aratmayan en iyi pizzacıları…

Galvin

Özellikle 2018 yılında adını sıkça duyduğumuz Galvin, İstanbul’da İtalyan lezzetlerini sunan bir restoran. Galvin’de domates, mozzarella, enginar, mantar, kuşkonmaz ve dana baconlı Quattro Stagioni ile 4 peynirli, kereviz saplı ve cevizli Quattro Formaggi’yi deneyebilirsiniz.

Adres: Teşvikiye Maçka Palas / Maçka Cad. No:33-B Şişli
Telefon: 0 212 230 10 25

Must

Yemekleri ve eğlenceli akşamları ile geçtiğimiz sezon adından sıkça söz ettiren Must’ta pizzalar oldukça iddialı. Taş fırında pişirilen pizzalarda ön plana çıkan çeşit; Bolonezli pizza.

Adres: Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No:11-A Nişantaşı
Telefon: 0 212 296 92 86

Da Mario

İstanbul’da en iyi İtalyan lezzetlerini tadabileceğiniz yerlerin başında gelen Da Mario’da odun fırınında pişirilen pizzalar gerçek İtalyan malzemeleri ile hazırlanıyor. Kış aylarında olmamız nedeniyle menüsüne balkabaklı pizza ekleyen restoranın neredeyse 10 çeşit pizzası bulunuyor. Da Mario’da mozzarella, ince dilim parmesan, roka ve bresaolalı; Valtellina ile dana bacon ve mozzarellalı kapalı pizza; Calzone’yi deneyebilirsiniz.

Adres: Dilhayat Sok. No:7 Etiler
Telefon: 0 212 265 15 96

La Scarpetta

La Scarpetta, İstanbul’un ünlü İtalyan restoranlarından bir diğeri. İtalyan bir şefin mutfağa hakim olduğunu söylersek o yemeklerin güzelliğini tahmin edersiniz. Menüsünde pizza dışında birçok İtalyan lezzetine yer veren mekan, gerçek İtalyan mutfağının örneklerini sunuyor. Odun fırınında pişirilen ve mevsiminde sebzelerle hazırlanan pizzalar gerçekten başarılı. Siyah trüflü La Scarpetta pizzası mutlaka denenmeli.

Adres: Dilhayat Sok. No:16 Etiler
Telefon: 0 212 263 53 53

Eataly

İtalyan lezzetlerinin her türünü misafirleriyle buluşturan Eataly, haliyle pizza denince akla ilk gelen yerlerden. Gerçek bir İtalyan pizzası isteyenlerin uğrak yerlerinden biri olan Eataly’de pizzalar Mulino Marino unu ile pişiriliyor. Eataly’de pizza pişirme kuralları şu şekilde; pizza kenarları uzun ve yumuşak olmalı, hamur en az 24 saat kabarmaya bırakılmalı, geleneksel, odun fırınlarında en fazla 350° sıcaklıkta pişirilmeli ve malzemeler Akdeniz’in bereketini sergilemeli.

Adres: Levent Mah. Koru Sok. Zorlu Center No:2 Beşiktaş
Telefon: 0 212 336 66 00

Yazının devamı için tıklayın!

Henüz yorum yok

Yorumlar kapalı

Jarius Wright Jersey