‘FEDERAL’LERLE ÜLKEYİ KAHVE KOKUSU SARACAK

Sam Çeviköz‘ü bilen bilir. Bilmeyenler için de kısaca kendisinden bahsetmek istiyorum. Dünyaca ünlü barista eğitmenlerinden Çeviköz, yıllar önce bir tek İstanbul aşkını yüklenmiş, Sidney’i, buradaki işini, sevdiklerini bırakıp İstanbul’a yerleşen kahve tutkunu bir adam. Evet, belki Türkiye şartları, daha doğrusu Türk anlayışı onu şaşırtmış olsa da sonunda ortağı Levent Koçarslan ile kendilerine ait, ‘ailem’ dediği onlarca Federal ajanı; genç beyni yanına alarak Federal Coffee Company‘i kurdu. Çalışanlarına bu kadar değer veren, saygı duyan, seven, çalışanlarının her birini özenle seçtiği güzel sözlerle anlatan nadir kişilerden Çeviköz. Bu güzel ekiple gün geçtikçe büyüyen bir bebek olan ve ilk olarak Galata’da açılan Federal Coffee, hızlı adımlar atmaya başlayıp, Türkiye’yi kısa bir süre sonra kahve kokusuna sarmaya hazırlanıyor.

FEDERALLERLE-ÜLKEYİ-KAHVE-KOKUSU-SARACAK-2Federal Coffee menüsünde neler var?

Sam Çeviköz ile Galata’daki Federal Coffee’de bir araya gelerek, hem Federal lezzetlerini hem de Federal Coffee Company‘nin yeni sürprizlerini konuştuk.

Federal Coffee menüsünde 22 çeşit Espresso, 4 çeşit farklı çikolatalı kahve, Aussie Bar bölümünde biberlisinden bitter çikolatalısına 4 farklı çeşit kahve, soğuk kahve olarak ise yaklaşık 10 farklı kahve tadabilirsiniz. Frappe’ler, Milkshake’ler ve Frozen’lar Federal Galata’nın kahveden sonra yine en çok tercih edilen lezzetleri arasında.

Laktozsuz süt, soya sütü ve badem sütü ile hazırlanan kahvelerin olduğunu belirtmekte fayda var. Benim gibi laktozsuz olsa da fark etmez hiçbir şekilde süt kullanamayanlar için de oldukça kahve çeşidi var. İçeceklerle ilgili bir diğer güzel haber ise çocuklar için:) Federal Coffee, çocuklar için Babycino yaptı! Kahvesiz, laktozsuz-soya sütü veya badem sütü seçeneğiyle ebeveynler kahve keyfi yaparken sevgili çocuklar da onlara köpürtülmüş süt ile eşlik ediyor.

Federal Coffee‘de sadece içecekler değil lezzetli yiyecekler de var. Yiyecek menüsünde durum şöyle; İster kahvaltı ister kruvasan, ister krep ister salata, isterseniz de sandviç barından birçok seçenek sizi bekliyor. Kahvaltı ve kruvasan çeşitleri 10 TL-25 TL, krepler 13-22 TL, sandviçler 17-25 TL, salatalar ise 22-24 TL arasında değişiyor. Federal Coffee menüsünde malum kahvenin vazgeçilmezi tatlılar en büyük rolü kapıyor. Kendileri, 14 çeşit olmakla birlikte 5-17 TL arasında değişiyor.

Kahvaltı menüsünün en yenileri Aussie Kahvaltı ve Trio Mantarlı Omlet. Aussie kahvaltı; 2 göz yumurta, bacon, hellim peyniri, tereyağı, domates, biber, mantar ve maskolin salatanın sunulduğu bir lezzet vahası. (24 TL). 3 yumurta ve 3 çeşit mantarla hazırlanan Trio mantarlı omlet ise  frenk soğanı ve maskolin ile sunuluyor. (22 TL)

'FEDERAL'LERLE-ÜLKEYİ-KAHVE-KOKUSU-SARACAK-1

FEDERALLERLE-ÜLKEYİ-KAHVE-KOKUSU-SARACAK-3

Kaliteli müzik, keyifli oturma alanları

Federal Coffee‘nin samimi bir dekorasyonu var. Taşlar ve birbirinden güzel resimler yüksek duvarları süslerken konforlu oturma alanları özellikle çalışmak için gelen kişiler için oldukça uygun. Mekanda 2 farklı sigara içme alanı var. Müzik kaliteli, sesi ise rahatsız etmeyecek yükseklikte.

Federal Coffee’nin kahve kokusu Türkiye’yi tiryaki yapacak!

Çeşme, Ankara ve Adana, Federal ajanlarının yeni rotası…

Ankara ve Adana, 3. nesil kahve akımının İstanbul’daki en büyük temsilcilerinden biri sayılan Federal Coffee‘nin birbirinden özel kahveleriyle tanışacağı gibi Çeşme’deki kahve tutkunları kahvenin başka marifetlerini deneyimleyecek. Federal Coffee, hazır sıcaklar bastırmışken ülkeye, Ankara ve Adana’nın kalbini Cold Brew’ler ile fethedecek. 24 saatte buzdan damıtmayla üretilen kahvenin, el yapımı, katkı maddesi kullanılmadan geliştirilen reçetelerle üretilen şuruplar ile karışımından elde edilen alkolsüz Cold Brew kokteyllerden Mexican Chocolate, Creamy Almond, Five Spice denenmeli.

Federal Coffee, Çeşme’de ise Fly-Inn Beach‘de kahveyi alkolle buluşturup hem ayıltacak hem bayıltacak!!! Federal Martini, Hell’s Fire, Bondi Beach, Honey Bee ve Biscotti mutlaka denenmesi gereken alkollü kahveler arasında. Taptaze meyvelerle hazırlanan, yazın vazgeçilmezleri frozen’lar, Milkshake ve yepyeni Limonata da Federal Coffee‘nin Fly-Inn Beach‘deki menüsünde yerini alacak. Fly-Inn Beach happy hour’ları ise Federal Coffee alkollü kahveleri ile bu yıl başka bir boyuta geçecek. Federal’in tüm şubelerinde birçok bilinen lezzetine sadık kalınsa da şehirlere göre farklı sürpriz lezzetler de olacak.

 

NOTLAR;

-Çalışmak için uygun.

-Kahvaltı için uygun.

-Sohbet için uygun.

-Toplantı için uygun.

-Sigara içilebilir alanı var.

-Dış alanı var.

 

Federal Coffee/Galata: Galata Kule Meydanı, Şahkulu Mahallesi, Küçük Hendek Caddesi, No:7 Beyoğlu

Henüz yorum yok

Yorumlar kapalı

%d blogcu bunu beğendi: