Ahmet 29 yaşında. Önce üniversiteyi bitirdi. Ardından askerliğini yaptı. Bitirdiği bölümde değil ama başka bir alanda iş buldu. İstediği iş olmadı ama neyse ki maaşı gönlünü kazandı. Çok çalıştı. Hep istediği Avrupa tatilini yaptı. Şimdi de kendine çocukluğundan beri direksiyonunda oturmayı hayal ettiği arabayı aldı.

Ahmet sosyal bir genç adam. Arkadaşları ile sık sık bir araya geliyor. Annesi çok ısrar etse de henüz evlenmeyi düşünmüyor. Hafta sonları arabasıyla şehir dışında minik keşiflere çıkmıyorsa arkadaş grubuyla konser, sinema ve tiyatro organizasyonlarına katılıyor. Tiyatroyu çok sevmiyor ama aksiyon filmlerine ve rock müzik konserlerine bayılıyor. Bir gece Ahmet arkadaşlarını evlerinden alıp önce yemeğe arkasından sinemaya gidiyor. Sinema salonundan kahkahalarla çıkıyor. Ama Ahmet’i kötü bir sürpriz bekliyor.

‘‘İki saatte ne olacak canım?’’ diye umursamadan tenha bir sokağa park ettiği arabasının yerinde yeller esiyor. Ahmet her yere başvuruyor ama biricik arabası sırra kadem basmış, ses soluk çıkmıyor. Ahmet işe metrobüsle gitmeye başlıyor. Ahmet hafta sonları evine mahkum oluyor. Ahmet sosyalleşemiyor. Ahmet hala çalınan arabasının kredisini ödüyor. Ahmet dertli, Ahmet bezgin. Ahmet gibi olmayın!

Tuğçe 24 yaşında. Muhteşem kariyer planlarını rafa kaldırıp, 6 yılda bitirdiği 2 yıllık üniversitenin yorgunluğunu üstünden atmaya karar veriyor. Babası Tuğçe’ye bir araba hediye ediyor. Tuğçe arabası ile Bebek’te üç beş tur atıyor. Bebek moda olmaktan çıkınca kendine yeni bir rota çiziyor. Tuğçe kız arkadaşlarıyla Alaçatı’ya doğru yola çıkıyor.

‘‘Instagram’dan yol hikayemi, kalacağım minnoş pansiyonu, kız kıza nasıl da eğlendiğimizi hangi efektle paylaşsam?’’ diye düşünürken, başına hiç planlamadığı bir şey geliyor. Tuğçe’nin arabasının ön camı, yanından geçen tırdan düşen tuğla ile tuz buz oluyor. Tuğçe hiç bilmediği bir yolda, hiç bilmediği bir dünyada babasının kendisini özel aracıyla aldırmasını bekliyor. Tuğçe üzgün, Tuğçe pişman. Tuğçe gibi olmayın!

Hayri 55 yaşında. Hayri yıllarca bir şirkette çalıştı. En küçük oğlu da üniversiteden mezun olunca emekli oldu. Hayri 3 çocuğunu adam etmenin haklı gururu ile emekli ikramiyesini hayal ettiği arabaya ayırdı. Hayri’nin arabası mahalledekilerce günler konuşuldu. Karısı arabanın aynasına kocaman bir nazar boncuğu kondurdu.

Hayri arabası ile mutlu gibi görünüyor. Ama aslında Hayri’yi uyku tutmuyor. Hayri her gece sabah dek balkonda oturuyor. Arabasına yan bakan var mı kontrol ediyor. Hayri sabah uykuya dalınca nöbeti karısına devrediyor. Hayri emeklilikten gece bekçiliğine terfi etti. Hayri uykusuz, Hayri yorgun, Hayri huzursuz. Hayri gibi olmayın!

Yorgun, pişman ve üzgün olmayın, Ahmet, Tuğçe ve Hayri gibi davranmayın! ‘‘Aman deli misin? Kasko yaptırma!’’ diyenleri dinleyip aracınızı kaskosuz, kendinizi uykusuz bırakmayın. Trafikte, evde, tatilde huzursuz olmayın!

Kasko bedeli belimi büker diye düşünüyorsanız, kasko fiyatları hakkında bilgi almaya çalışıp pes ediyorsanız, kasko hesaplama ile baş etmek yerine uykusuz kalmayı tercih ediyorsanız, geleneksel kasko anlayışını ardınızda bırakıp UniKasko ile tanışın!

Hemen https://www.unicosigorta.com.tr/unikasko adresini ziyaret ederek kasko sorgulama hizmetinden faydalanın, birkaç dakika içinde yeni nesil kasko UniKasko fırsatlarına göz atın!

UniKasko’ya abone olun. Elektrik su faturası gibi aylık ödemeler yapın. Kredi kartı limitinizi bloke etmeden arabanızı ve kendinizi koruyun. Durdur / Başlat özelliği ile kaskonuzu kullandığınız kadar ödeyip tasarruf edin. Özgür ve yeni nesil UniKasko ile mobil uygulamayı kullanarak, istediğiniz ek ve opsiyonel teminatları poliçenize hemen ekleyin.

Üstelik şimdi tüm kaskoların olmazsa olmazlarını kapsayan genişletilmiş ana teminatları, UniKasko ile ilk 3 ay sadece 9 TL!

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.