BURÇLAR YEME-İÇME ZEVKLERİNİZİ DE YÖNETİYOR

Burçlar yeme-içme zevklerinizi de belirliyor. Hangi burçlar ne yerse mutlu olur? Hangi burç, hangi mekanları sever… Astrolog Aylin Sungur, Ay Nereye Gitsek? için yazdı…

Koç burcu…

Şık sofraların insanı…

Tüm burçlar yeme-içme zevklerinizi de belirleyerek, ne yemeyi seversiniz, nerelerde olmaktan hoşlanırsınız tüm gerçekleri ortaya çıkarıyor.  Mesela Koç burcu, yemek konusunda da özelliklerini ortaya koyar. Koç burcu ne isterse ona göre tercihinizi yapın, kalbini kazanın. Koç burcunda doğanlar, öncü ve ateş elementi olduğu için planları kendileri yapmayı tercih ederler. Yemek yenilecek yerden tutun, ne yenileceğine de kendileri karar vermek isterler. Aslında bu kendi tarzıdır. Eğlenceli ve hatta hafif gürültülü mekânları severler. Trendi takip etmeye ise bayılırlar. Midelerine çok düşkün değildirler ve sürekli hareket etmek isterler. Bu nedenle de sürekli masada yer değiştirip herkese takılırlar. Ona enerji verecek olan tek şey, zihinsel yenilenmesini sağlayan enerji balık ettir. Bunun yanın da karnabahar, ıspanak, salatalık, soğan, patates, zeytin, elma, muz, marul, ceviz, mercimek ve fasulye de bulabilirsiniz. Bu maddelerin eksikliğini çeken Koçlar gergin olabilir…

Restoran tercihleri 

Koç burcu şık, keyifli sofraları sever. Kendine ikramda bulunulması çok hoşuna gider. Siz ayırmasanız da o kendi herkesten önce en iyi yeri kapacaktır. Kırmızı ve beyazın en çarpıcı tonlarının kullanıldığı sofraları, onun gönlünü kazanmak için hazırlayabilirsiniz.

 

Boğa burcu…

Beş duyu ile yaşayan burç… Midesi önceliklidir..

Boğa burcu için bu dünyada olmak, dünya nimetlerinden faydalanmak kadar doğal bir şey yoktur. Beş duyu ile yaşayan Boğa burcunun yönetici gezegeni venüs, uyum, denge, estetik, güzellik, barış ve para ile bağlantılıdır. Boğa konuşmaya bayılır ama konuşmaları bir süre sonra vaaz kıvamına gelebilir. Yeme içme konusu özel ihtisas alanıdır. En iyi gurmeler doğum haritasında boğa ve akrep burçları etkisi altında olan kişilerdir. Yine, Restoran sahiplerine baktığımızda, boğa ve akrep burcundan olanları görebiliriz. boğalar genelde iştahı açık ve abur cubura düşkün olurlar. Karınları açken onlarla konuşmayın. Ancak Boğa burcu insanı, karınları ve cepleri dolu olduklarında, keyifli, eğlenceli, uyumlu, huzurlu, sakin ve barış dolu olurlar.

Restoran tercihleri

Boğa burcu sakin, sessiz bir yeri beğenirler. Fondaki klasik müzik yemeği güzelleştirecektir. Çatal bıçak seslerinin arasında yemekten rahatsız olurlar. Porsiyonlar özel ve göz doldursun. Az ile yetinmeyi severler. Yemeklerin lezzetine önem verdikleri kadar, porsiyonlara da önem verirler. Yemeğin doğru sıcaklıkta gelmesi, kokusu…

 

İkizler burcu..

İkizler ile yemek yerinde sohbete bayılırlar…

Çocuksu bir yanı olan İkizler burcu, yemeğe düşkün olmadığı gibi, yemek davetlerinde dostlarıyla sohbet etmekten de büyük keyif alır. Değişkendir. Bu değişkenlik, onun bir şeyden keyif alması ve o şeyden iki dakika sonra sıkılmaya başlaması da demektir. Bu yüzden iki dakika önce sizle güzel muhabbet sözleri söyleyen İkizleri, iki dakika sonra aramaya başlayabilirsiniz. Hareketlidir, oradan oraya koşar. Eğer İkizler burcunu yemeğe davet ediyorsanız, son anda yanında bir kaç arkadaşını getirme ihtimalini de düşünün. Arkadaşları ile çene çalmak, duymak ve duyduklarını anlatmak onun işidir. Gittiğiniz mekân, hareketli ve mümkünse saatlerce aynı pozisyonda oturmaya mahkûm kalınmayan bir yer olmalı.

Restoran tercihleri

Atıştırmalıkların, mezelerin, pek çok çeşidin olduğu mekânlara gitmeyi hemen kabul edecektir. Her şeyden biraz tatmak isteyeceğinden, ortaya alınacak küçük mezeler, başlangıçlar, onun yerken konuşmasını da sağlayacaktır. Onun için bir masa hazırlayacak olursanız, gök mavisi tonlarını tercih edebilirsiniz

İkizler burcu çok fazla midesine düşkün değildir, onun için yemeğin amacı sosyalleşmek, konuşmaktır. Çevresinde kimse olmadığında yemek yerken mutlaka bir şey okumak veya TV izlemek ister.

 

Yengeç burcu…

Yengeç ile kahve keyfi…

Yengeç burcu beslenme ile doğrudan ilgilidir. Ana motivasyonu beslemek, büyütmek, yeşertmek ve hayat vermektir. Vücudumuzdaki organlarımızdan mide, Yengeç burcu tarafından yönetilir. Bu nedenle, Yengeçler için beslenme, yeme içme konuları öncelik taşır. Onlarla açken konuşmamanızı öneririz. Yengeç burcundan biriyle yemeğe çıkacaksanız, minimaliz, soğuk, metal ağırlıklı renksiz ortamlardan uzak durun. Lezzetli yemek ve içkiye bayılırlar, kahve eşliğinde muhabbete bayıldıklarını asla göz ardı etmeyin. Yemez yedirir, içmez içirir deyimi onlar için söylenmiştir.

Restoran tercihleri

Geleneksel lezzetlerden şaşmayın. Annenizin size öğrettiği, yöresel yemeklerin değerini en iyi bilen burç onlardır. Klasik bir menü çok hoşlarına gider. Yaz aylarında bile çorba isterler. Zeytinyağlısı, et yemeği, balığı, cacığı ve tatlısı eksik olmayan bir sofra tüm yelkenleri suya indirir. Samimi bir ortam, olan yerler en büyük mutluluklarıdır. Renkli, sıcak renklerle hazırlanmış romantik masalara, yemek eşliğinde dinlenen nostaljik şarkılara bayılırlar. Çoğu zaman kendi âlemlerine dalıp gittiklerinden, çok koyu bir sohbet ve hararetli entelektüel tartışmalara kapalıdırlar. Yediklerinden haz almak onlar için daha ön plandadır.

Aslan burcu…

Aslan ile keyfin tadına varın…

Gezmeyi, eğlenmeyi seven, hayatın tadını çıkarmasını bilen Aslan burcunun gönlünü fethetmek istiyorsanız, onun şerefine verilen yemek tüm yelkenleri suya indirecektir. Aslan burcu hayatın keyfini en iyi çıkaran burçtur. Eğlenceyi, gösterişi, ihtişamı ve parlaklığı sever. Neşeli partiler, kahkaha dolu dost davetlerinde kendilerini bulur ve mutlu olurlar. Yılın Aslan zamanına baktığınızda, tüm dünyanın tatil yaptığını, eğlendiğini görürsünüz. İşte Aslan budur. Aynı zamanda Kendilerini tanıtmayı anlatmayı severler ve çok eğlencelidirler.

Restoran tercihleri

Lüks restoranda bayılırlar.  En lezzetli ve gösterişli tabaklar onlar için hazırlanır. Biraz ağır beslenmeyi severler. Et mutlaka olmalı. Deniz mahsullerinin bol kullanıldığı menüler de favorileridir. Karides, ançüez, kalamar ve ıstakoza özel bir ilgileri vardır. Şampanya, şarap ve özellikle rakı masada bulundurulmalıdır. Hafifçe geçiştirilmiş sofralardan pek tatmin olmaz, ışıltılı süslemeler isterler. Tabii bu kadar ağır gıda sonucunda ara ara sıkı rejimlere girerler. En çok gut ve kalp hastalığına yakalanan burç da Aslan’dır. Bu yüzden biraz sadeleşmeleri, arada rafine gıdalarla gün geçirmeleri kendileri için çok iyi olacaktır. Eğlenceli, neşeli ve müzikli yerlerde Aslanlar çok daha mutlu olurlar. Masanın üzerindeki koca şamdanlar, kırmızının da kullanıldığı masa düzeni çok şık olur..

Başak burcu…

Başak ile muhabbet…

Başak burcu, yok sayılmaktan acı çeker. Çoğu kez sakindir. Ama bir sinirlendi mi yanına yaklaşmamakta fayda vardır. Yapılanı hiçbir zaman unutmaz ve affetmez… Sevgili olmayı iyi bilirler ve âşıkken güzel sürprizlerle karşıdakinin kalbini fethederler. Bu yüzden yemekte söylediğiniz her sözü ağzınızdan çıkmadan iki kez düşünün.

Restoran tercihleri

Midesi önceliklidir… Kendi de yemek yapmayı sever. Vücudumuzda bağırsakları ve tüm sindirim sistemini yönetir. Bu nedenle başakların sindirim sistemleri hassastır ve stresle bağlantılıdır. Sevdikleri yemekler, genel anlamda kolay sindirilen, hafif gıdalardan oluşur. Ağır yemekler, hatta alkol tükettikleri besinlerdir. Yediklerinin besin değerlerini bilirler ve bilinçli beslenirler. Eğitimli, temiz örtüler ve peçetelerin kullanıldığı lüks lokantalar gözde yerleridir. Sofra düzeni kusursuz ise keyifleri yerine gelir. Çatal, bıçak, tuzluk ve peçeteler doğru hizalanmış olmalı, derli toplu bir düzen sunulmalıdır. Yine Başak burçları, Bütün ağırlama boyunca her tür ayrıntıyı hesaba katarlar. Doğum günleri hazan aylarına denk geldiğinden açık hava mekanları tercih edebilirsiniz. Gün batımına da çok aşıktır.

Terazi burcu…

Çok şık sofraları tercih etmezler…

Doğanın tüm güzelliklerini dünyaya bahşettiği bir dönemdir terazi dönemi. Tabiat, dönüşüme girmeden önce, kırmızı yaprakları ve renk renk çiçekleri ile karşımızdadır.Terazi insanları uyum, barış ve estetik taşırlar. İlişkilerinde politik oldukları bilinir. Birçok ünlünün terazi olduğunu unutmayalım. Terazilerin estetik gözleri çok kuvvetlidir. Bu yüzden yeme içme onlar için asla bir karın doyurma işlemi değildir. Onlar için yemeği kiminle yedikleri çok daha önemlidir. Tek başına yemeyi hiç sevmezler. Ofiste veya evde mutlaka yanlarında biri ile yer, birlikte gezerler. Teraziler, işyerinde işlerini, ilişkileri doğru yöneterek kazanırlar. İş yemekleri onlar için bu bakımdan önemlidir. Tatlıya geçildiğinde karşıdakini ikna etmişlerdir çoktan.

Restoran tercihleri

Teraziler gittikleri mekânları önemserler. Her zaman şık ve bakımlı dolaşıp, oldukça gözde mekânlarda bulunmak isterler. En lüks, adından söz ettiren mekânlar onlara göredir. Sosyal olduklarından birçok kişiye selam verebilecekleri ortamları tercih ederler. Çok fazla çevreleri olduğu için masaları da her zaman için kalabalık olur. Yemek sırasında kırmızı şarap, üzüm, peynir tabağı sofradan eksik olursa mutsuz olur. Yemeği beğenmesini garantiye almak isterseniz, meyve eşliğinde votka ikramını deneyin.

Akrep burcu…

Gerçek bir tat bilir…

Yemek konusunda on iki burcun en özenlisi Akrep burcundan çıkar. Akrepler yemeğin en iyisini, mekânın en kalitelisini, yemek keyfinin en uzun olanını tercih ederler. Bir Akrep’e asla yemek konusunda tartışmayın..Çünkü o tam bir gurmedir…

derinden yaşadıkları gibi, yemek de onlar için sonuna kadar hissetmek istedikleri bir andır. Akrep burcundakilerin ve yükseleni akrep olanların damak tadı, diğer burçların çok ötesinde gelişmiştir. Tek bir lokmayı bile farkındalıkla yiyebilirler. Bu nedenle en ünlü şarap degustatörleri de Akrep burçlarından çıkar. Yemek eleştirmenliği de Akrep burçlarının ilgilendiği bir konudur.

Restoran tercihleri

Su elementi olduklarından Hep aynı yerlere gitmeyi severler. Yeni bir yer denemek onlar için risk almak anlamına gelir. Hele mönü ve yemekler lezzetli değilse, mekânın bir anlamı kalmamıştır artık. En iyi işkembeci, en iyi kebapçı, en iyi restoranlar, en kaliteli restoranlar onların tek tercihleridir. Sindirimi ağır olan gıdalara düşkündürler. Mekan tercihi konusunda onlara güvenmek en doğrusu olacaktır. Yemek sırasında, en lezzetli tabağı almak isterseniz, mutlaka onların tercihlerini takip edin, rahat edersiniz. Bırakın siparişi önce onlar versin.

Yay Burcu…

Dünya mutfaklarında Yay burcu…

Ateş elementi olan ve değişken özellikler gösteren Yay burcu insanıyla dünya mutfaklarından farklı lezzetleri deneyebilir, onlarla hayata yabancıların gözünden bakabilirsiniz. Mimari yapısı ile büyüleyen özel mekânları, onlar için düzenleyeceğiniz özel yemek davetleri için tercih edebilirsiniz. Yemeğin sunumuna da çok özen gösterirler. Mekanlar, kişiler, yemekler ve sunum onlar için ayrı bir önem taşır ve karşılarında da bunlara özen, ilgi gösteren kişiler olsun isterler.

Restoran tercihleri

Yay zamanı, kışın ortasında bir anda neşe dolduğumuz günlere denk gelir. Kasvetli, derin ve gizemli Akrep zamanından sonra kendimizi daha iyimser, enerjik bir havada buluruz. Tıpkı gerilmiş bir okun yaydan fırlaması gibi hareketlilik, renklilik gelir dünyaya. Değişken nitelikte ateş elementi olan Yay, geniş düşünür. Dünyanın çok uzaktaki kültürleri ile ilgilenir. Yabancı restoranlar, yabancı dil ve ülkeler hep ilgisini çeker. Hayata yabancıların gözünden bakmayı sever. Yay, çok değişik yerlerde yemeyi sever. Özellikle açık hava onlara göredir. Bu, bir kır lokantası, deniz kenarında bir balıkçıda balık, meze, Galata Kulesi’nde veya Kız Kulesi’nde bir yer de olabilir. Değişimin olduğu her ortamda yay vardır.

Oğlak burcu…

Oğlak burcunu ev yemeği ile fethedin…

Her şey de olduğu gibi yemek konusunda da riski sevmeyen Oğlak burcu insanını, baharatı bol kullandığınız klasik yemeklerinden kurulu bir sofrada ağırlayabilirsiniz. Toprak elementi ve öncü nitelikte gerçekçi bir burçtur Oğlak. Toprak, dünyevi konularla ilgilidir. Oğlak burcu insanı her şeyde olduğu gibi yemekte de tasarrufludur. Hayatını planladığı gibi, tüm gün yiyeceği öğünleri de planlayarak hareket eder. Eğer akşam bir iş yemeğine davetliyse, öğle yemeğinde fazla abartmamaya çalışır.

Restoran tercihleri

Geleneksel mutfakları tercih eder. Fazla iştahına düşkün değildir. Temel gıdaların ve özellikle ekmeğin yeri ayrıdır. Besin değeri yönünden zengin gıdaları tercih eder. Baharat onun için vazgeçilmezdir. Kırmızıbiber, kekik, biberiye kullanılan yemeklerle onları fethedebilirsiniz. Kuru fasulye pilav, sakatat yemekleri oğlakların hoşuna gider. Yemekte yalnız olmak onlar için sorun değildir. Tek başlarına yemek yiyebilirler. Hatta bazen kafası işle meşgul olan oğlaklar, yemek masasında bile çalışmaya devam ederler. Asla fazla para verdikleri mekânları tercih etmezler. Hem lezzetli, hem güzel yemek yapan kaliteli yerleri hayatlarından hiç çıkarmazlar.

Kova burcu…

Salaş ve lezzetli yerler…

En iyi esnaf lokantalarını, ara sokaklardaki salaş ama lezzetli yerleri takip ederler. Bir kova burcu ile salaş yerlerde çok keyifli yemek yiyebilirsiniz. Sofrada mutlaka sırası ile çorba, salata, pilav, börek, etli ana yemek, zeytinyağlı olmalıdır. Güzel bir zeytinyağlı sarma da mutlu eder.

Restoran tercihleri

Paris kafelerini andıran yan yana küçük masalara gelen aperitifleri tıkınırken, en son dedikoduları almaya bayılır. Sessiz, kimsenin olmadığı yerleri ise sevimsiz bulup bir an önce kalkmayı isteyecektir. Kalabalık mekânları tercih ederken, şık ve iyi giyimli kişilerin geldiği kaliteli mekânların müdavimlerindendir. Her zaman etrafındakileri yedirip içirmeye meraklı olan kovalar çevresindekileri cömertliğiyle şımartır. Onun için yemeğin amacı sosyalleşmek, konuşmaktır. Çevresinde kimse olmadığında yemek yerken mutlaka bir şey okumak veya TV izlemek ister.

Balık burcu…

Her lezzetle mutlu olan burç…

Lifli gıdaları, meyve ve sebzeyi tercih ederler Kolay ve pratik yemekler balık burcunun yemekteki en önemli özelliğidir. Bir de güzel bir sunumu tabaklarda sunarsanız, balık burçlarının gönlünü kolaylıkla fethedebilir, kalbine giden mesafede hızlı yol alabilirsiniz.

Balık burcu, değişkenliği, kabullenmeyi ve hayalleri simgeler. Kolay beğenen, köşeleri olmayan, evrensel sevgiye sahip insanlardır. Ruh halleri değişkendir, olayların üzerinde fazla durmayı ve bir konuya saatlerce konsantre olmayı  sevmezler.

Restoran tercihleri

Balık burcundan birini yemeğe davet ediyorsanız, tatlıyı menüden eksik etmemeniz tavsiye edilir. Balık burcunun sınırı yoktur, çok sevdiği bir şeyden tabaklarca yiyebilir. Balık burcu insanının, kaliteli, az ama öz bir Fransız mutfağından sonra, eve gidip kendine sandviç yaptığı çok olmuştur. Alkol alma kapasiteleri genelde iyidir, ne kadar içtiklerini daha sonradan far kederler. Alerji ve besin zehirlenmesine karşı en hassas burç olan Balık’ın aslında yediklerinin tazeliğine dikkat etmesi önemlidir. Salata, sandviç tarzı yemeklerin bulunduğu büfe ya da fast food ağırlıklı restoranları tercih ederler. Değişik mekan turlarla kahve eşliğinde çikolataya da bayıldıklarını fısıldayalım.

No Comments Yet

Comments are closed