2019 yılında gerçekleşecek 5 ilginç festival

Dünyada 2019 yılında gerçekleşecek 5 ilginç festival için tıklayın! 

Bu listede dünyanın çeşitli bölgelerinde gerçekleşecek, eğlenme garantili 5 ilginç festivali bulacaksınız.

Bebek üzerinden atlama festivali / Baby Jumping Festival El Colaho / 11-15 Haziran / İspanya, Castrillo

El Colaho, her yıl Haziran ayının 11-15’i arasında, İspanya’nın Castrillo de Murcia kasabasında düzenleniyor. Yaklaşık 400 yıldır düzenlenen festivalde bebekleri şeytani etkilerden ve günahlarından arındırmak amacıyla üzerlerinden atlanıyor.

Maymunlara açık büfe yemek festivali / Monkey Buffet Festival / Kasım’ın son haftası / Tayland, Phra Prang Sam Yot /

Tayland’ın Lopburi bölgesinde her yıl Kasım ayında düzenlenen Maymun Açık Büfe Festivali’nde 600’den fazla maymuna 2 tonun üzerinde sosis,taze meyve ve dondurmayla ziyafet çekiliyor.

Meksika- Ölüler Günü Festivali / Day of the Dead / 31 Ekim- 2 Kasım/ Meksika

Meksika’da 31 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında kutlanan ‘Ölüler Günü Festivali, aynı döneme gelse de Halloween’den oldukça farklı. Aztek inancına göre ölüler yılın bu günü sevdiklerini görmek için dünyaya dönüyor ve herkes onlarla iletişim kurulabildiğine inanıyor. İnsanlar, ölümü çağrıştıran makyajlar yaparak, mezarlıklarda şarkılar ve danslar eşliğinde parti yapıyorlar ve bu şekilde ölmüş olan yakınlarını anıyorlar. Festival katılımcıları için bu etkinlik ile ölümle yaşam arasındaki çizgi kalkıyor ve insanlar ölümle barışık hale geliyor.

Takanakuy Festivali / Aralık sonu- Ocak başı / Peru

Peru’nun Santotomas şehrinde her yeni yıl başında geleneksel olarak Takanakuy adı verilen dövüş festivalinde yıl boyunca insanlar, aralarında yaşadıkları anlaşmazlıkları, içlerinde biriken öfkeleri bu dövüş festivalinde ortaya koyuyor. Festival günü dövüşmek isteyenler sevmedikleri birini seçip, alana davet ederek o kişiyle dövüşebiliyor. Turistlerin bu özel festivale katılımı ise oldukça fazla. Katılımcı olarak davet edilmedikten sonra izlemek ilginç olabilir.

 

FESTİVALLERİN VİDEOLU İÇERİKLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN!

Henüz yorum yok

Yorumlar kapalı

Jarius Wright Jersey